Posiadacze niedużych mieszkań, w których wszystkie pomieszczenia są niewielkie zawsze borykają się z problemem optymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni. Jeżeli posiadany salon to zaledwie niecałe 10-12 metrów kwadratowych to naprawdę trzeba się postarać aby dostępne miejsce zostało właściwie zagospodarowane.

Aby jak najlepiej wykorzystać to co oferuje nam nasze EM powinniśmy podejść do tego z rozwagą i dobrze przemyśleć jakie meble znajdą się w pomieszczeniu oraz ile tych mebli tam umieścimy.

Propozycją godną rozważenia jest wybranie na mebel wypoczynkowy narożnika małego z funkcją spania. Zalet tego mebla jest bardzo wiele, dzięki niemu w najlepszy sposób wykorzystamy dostępną powierzchnię pokoju, przede wszystkim wykorzystany zostanie narożnik pomieszczenia, który często z powodu rozkładu pokoju zostaje zastawiony czymś mało praktycznym jak rozlina doniczkowa, lampa itp.

Narożnik w naturalny sposób wprowadza do salonu pewien układ, na bazie którego dobieramy i rozstawiamy pozostałe meble, to on determinuje w którym miejscu znajdzie się szafka TV, ława czy też pufa lub otomana.

Wspomniana otomana lub pufa, a może dwie to najlepszy sposób na zapewnienie tzw. rezerwowych miejsc do siedzenia, niektóre pufy mogą ponadto być traktowane jako podnóżki, sprawiając, że siedzący na kanapie narożnej może wyciągnąć nogi i przyjąć bardziej relaksującą pozycję.

narożnik mały
Mały narożnik Areo

Jedną z naszych propozycji jest mały narożnik Areo oferowany przez sklep Solpol-Meble. Kanapa rogowa sprzedawana jest w wariancie z otomaną, o której możliwościach już wspominaliśmy.

Inną bardzo interesującą propozycją jest kanapa narożna Oviedo, dostępna również z pufą idealnie nadającą się jako podnóżek lub dodatkowe miejsce do siedzenia, w sytuacji gdy będzie więcej gości. Oba meble to narożniki z nóżkami drewnianymi.

Należy zaznaczyć, że oba meble zaopatrzone są w funkcję spania, co również nie jest bez znaczenia gdy dysponujemy niedużym mieszkaniem i będziemy mieli gości z nocowaniem.

Przedstawione narożniki małe pochodzą z oferty sklepu Solpol-Meble, który w asortymencie posiada kilkadziesiąt kanap narożnych w kategorii małe narożniki.

Zapraszamy na stronę sklepu oraz na profil firmy w Google