duży narożnik

Rozkładana kanapa zapewnia sprytne rozwiązanie oszczędzające miejsce i rozwiązujące wszystkie problemy związane z powierzchnią mieszkalną. Narożnik powinien służyć jako mebel do wypoczynku i relaksu, dodatkowe łóżko dla gości do przenocowania, a ponadto może oferować sporo dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Historycznie patrząc na ten mebel i jej poprzedniczkę sofę nie spełniała ona tej funkcjonalności. W przeszłości oferowała ona jedynie miejsce do siedzenia lub bardzo niewygodnego spania. Z reguły spanie przeznaczone było dla jednej osoby.

Na szczęście dzisiejsze sofy a raczej kanapy są znacznie udoskonalone w porównaniu z swoimi przodkami. Jeżeli przyjrzymy się współczesnym narożnikom z funkcją spania to zauważymy, że są one teraz bardzo sprytnie zaprojektowane, posiadają szereg funkcji i dodatkowych elementów wyposażenia jednocześnie z każdą kolejną generacją tych mebli otrzymujemy znacznie bardzie wygodne modele. Współczesne narożniki rozkładane mogą śmiało stanowić alternatywę dla łóżek i to nie tylko jako rozwiązanie tymczasowe.

Jeżeli zagłębimy się w rozwiązania techniczne stosowane w tych meblach to ogólnie rzecz biorąc możemy je podzielić na dwie kategorie. Jedna grupa to kanapy w których zastosowano mechanizm zatrzaskowy, w którym tylna poduszka sofy po prostu składa się i klika, w ten sposób siedzisko staje się częścią powierzchni spania. Drugie popularne rozwiązanie to tradycyjna wysuwana rama, połączona z przewracanym oparciem, które po położeniu staje się drugą częścią powierzchni spania. Pierwsze rozwiązanie najczęściej stosowane jest w prostych kanapach, drugie dominuje w kanapach narożnikowych. Ciężko jednoznacznie określić, które z ww jest bardziej wygodne, gdyż na końcowy efekt pracuje wiele czynników.

Oczywiście na rynku znajdziemy również inne rozwiązania, jak mechanizm delfin, w którym materac wchodzący w skład powierzchni spania jest schowany pod siedziskiem i wyciągany spod niego do przodu i ku górze.

Teraz prezentujemy wybrane przez nas nowości za sklepu Solpol-Mebe, które gwarantują wygodę użytkowania oraz komfort.

proszę spojrzeć na wykorzystanie boku narożnika, dodatkowa półka, która pozwoli na przechowywanie czasopism, książek i innych podręcznych rzeczy.
narożnik rozkładany Anton
W tym modelu proszę zwrócić uwagę na regulowane zagłówki.