hoker w kuchni
Hoker w kuchni, czy może zastąpić stół z krzesłami?

Hokery to meble które kojarzą się nam głównie z barami i pubami, w których zapewniają wygodną egzystencję klienta przy barze. Nie należą do komfortowych mebli, w których można zatonąć, oprzeć się  i wypoczywać, raczej pozwalają na oparcie się na jednej części ciała i podparcie na łokciach. Taka pozycja jest dobra na kilkanaście minut, ale w zasadzie tyle z reguły potrzebujemy aby zjeść posiłek, szczególnie w dzisiejszych szybkich czasach. Czy hokery są skazane tylko na puby, bary bistro i inne lokale o podobnym charakterze, do których wchodzimy na krótką chwilę, aby zjeść lancz lub wypić drinka z znajomymi po pracy?

hoker kuchenny

Bardzo ciekawą propozycją wykorzystania tego mebla może być kuchnia, z barkiem lub wysokim stołem, który wchodzi w skład mebli kuchennych. Można również zamontować stół na ścianie na większej wysokości, co pozwoli na umieszczenie pod nim, niedużej lodówki lub szafki kuchennej czy też wykorzystanie tej przestrzeni w inny sposób. Jest to rozwiązanie, które może okazać się interesujące dla posiadaczy małych mieszkań z niedużymi pomieszczeniami kuchennymi, nie będą nim natomiast zainteresowane rodziny, które mają dzieci i chcą aby posyłek był ważną częścią dnia i nie polegał na szybkim przekąszeniu czego kolwiek.

hoker do kuchni

Hokery plus barek sprawdzają się także w koncepcji aneksu kuchennego, połączonego z salonem, gdzie mogą spełniać, razem z barkiem, rolę miejsca do spożywania posiłków ale nie tylko. Wiele modeli kuchni posiada taki barek w zestawie, jeżeli jesteśmy posiadaczami takiego zestawu mebli to zapewne mamy również hokery, jednak jeżeli nie to można rozważyć wykorzystanie barku jako mebla, który będzie stanowił również separator pomiędzy częścią kuchenną pomieszczenia a częścią wypoczynkową.

biały hoker do kuchni
Prostota i wygoda

Niezależnie od przeznaczenia, warto rozważyć wybranie hokera tapicerowanego, ten mebel sam w sobie nie jest zbyt wygodny, jeżeli jeszcze pozbawimy go miękkości to możemy doprowadzić do sytuacji, że siedzenie na nim będzie karą. Obicie pod którym znajduje się pianka jest zawsze bardziej wygodne od np. plastikowego oraz prezentuje się bardziej elegancko i sprawia, że wnętrze ma więcej ciepła i nie przypomina baru szybkiej obsługi.