Wyposażenie w meble sypialni Twojego dziecka może być jednocześnie tak samo przyjemne, jak i frustrujące, zwłaszcza jeśli przestrzeń jest ograniczona. Próba dopasowania wszystkich niezbędnych elementów do pokoju, takich jak łóżko, ubrania i zabawki, może być nie lada wyzwaniem, jeśli chcesz zmaksymalizować powierzchnię podłogi. Na szczęście istnieją opcje mebli i pomysły na przechowywanie, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić bardzo potrzebną przestrzeń w sypialni Twojego dziecka. Przejrzyj nasze przydatne wskazówki dotyczące oszczędzania miejsca, które mogą Ci pomóc!

Korzystanie z systemów półek i przechowywania w celu zaoszczędzenia miejsca

Jednym z podstawowych sposobów na zaoszczędzenie miejsca w sypialni dziecka jest użycie regałów i schowków. Nie musi to oznaczać tylko tradycyjnych półek na książki i komody, ponieważ kreatywność twórców mebli w zakresie przechowywania jest bardzo duża.

Sprytne półki

regał dla dzieci

Największą zaletą półek jest to, że można je umieścić praktycznie w dowolnym miejscu, w tym również w najmniejszych szczelinach. Aby zaoszczędzić miejsce, możesz z łatwością umieścić półki nad łóżkiem, biurkiem, z boku drzwi, a nawet pod oknami. Upewnij się tylko, że są mocno przymocowane do ściany. Ten rodzaj półek jest przydatny do przechowywania zabawek, które nie są często używane lub do wystawiania przedmiotów.

Skrzynie na zabawki

Skrzynie z zabawkami od wielu lat cieszą się popularnością w pokojach dla dzieci, jednak obecnie ten funkcjonalny element wyposażenia może pełnić wiele funkcji. Możesz teraz mieć skrzynię na zabawki, która jest również siedziskiem! Można ją łatwo umieścić w różnych miejscach pomieszczenia. Skrzynie na zabawki są w różnych kształtach i kolorach, co pozwala na wprowadzenie ciekawego kolorystycznie elementu do pokoju.

Regały i wózki na książki

Póki co dzieci jeszcze czytają i możesz dodatkowo zachęcić je do czytania książek, dając im własny regał. Tradycyjne regały, a także wózki z książkami mogą pomóc w zwiększeniu przestrzeni w pokoju dziecięcym, co pozwoli zaoszczędzić powierzchnię na podłodze. Dodatkowe miejsce można uzyskać montując, półki naścienne.

Korzystanie z oszczędzających miejsce łóżek dla dzieci

Łóżko jest głównym elementem sypialni dziecięcej, obecnie na rynku jest dostępnych jest wiele różnych stylów, rozmiarów i kształtów łóżek do wyboru. Wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka jest ważne, ponieważ istnieje wiele opcji łóżek, które mogą przyczynić się do zaoszczędzenia jeszcze większej ilości miejsca w pokoju. Oto tylko niektóre z oferowanych aktualnie łóżek dla dzieci, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić miejsce:

Oszczędność miejsca dzięki piętrowym łóżkom do przechowywania

łóżko piętrowe

Wybór łóżek dla dzieci z dodatkowym miejscem do przechowywania jest jednym z najlepszych rozwiązań gdy chcemy zaoszczędzić dodatkowe miejsce w pokoju naszych dzieci. Tradycyjne łóżka piętrowe ze schodami, zapewnią dodatkowe miejsce zwalniając przestrzeń konieczną do postawienia kolejnego łóżka. Jeżeli wybierzemy opcję z szufladą otrzymujemy dodatkowe miejsce aby przechowywać pościel, jednak jej miejsce mogą zająć również gry planszowe lub zabawki. Jeśli pokój Twoich dzieci jest ciasny i masz problem z jego aranżacją, łóżka piętrowe są na pewno świetną opcją.

Potrójne łóżka piętrowe

Łóżka potrójne w tym łóżka w wersji piętrowej są najlepszym wyborem, troje lub więcej dzieci dzieli sypialnię. Istnieją dwa podstawowe warianty łóżek potrójnych, są to łóżka piętrowe wysokie oraz łóżka potrójne niskie, w których dwa dodatkowe materace są chowane w głównej ramie łóżka. Korzystanie z, takich łóżek nie jest może najwygodniejsze, jednak jeżeli nie mamy wyboru powinniśmy dobrze przemyśleć ustawienie takiego mebla i zadbać o to aby w pokoju znalazło się miejsce do przechowywania kołder i poduszek, warto również zadbać o to aby dzieci samodzielnie rozkładały i składały łóżko.

łóżko na antresoli

Łóżka piętrowe z biurkami

Na stronach internetowych wielu sklepów możemy znaleźć również łóżka z biurkiem, są to tzw. łóżka na antresoli, które w przestrzeni pod materacem mają zamontowane biurko. Przestrzeń pod łóżkiem jest na tyle duża, że z powodzeniem mieści się tam całkiem spore biurko wyposażone w półkę i szuflady. Ciekawą opcją jest również łóżko piętrowe, które pod materacem ma wbudowaną szafę, to super sposób na wykorzystanie powierzchni pokoju.

Wszystkie prezentowane w artykule łóżka dla dzieci dostępne są na stronie sklepu Artbo